Ramazan Bayramı coşkusu balkonlara taştı

Ramazan Bayramı, Coronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında kısıtlı olarak kutlasan da bayramın coşkusu zaman zaman balkon ve pencerelere taştı.

 

Büyükçekmece’de Ramazan Bayramı kutlamaları renkli görüntülere sahne olurken çocuklara oyuncak ve bayram şekeri dağıtılırken, yaşlılara hijyen seti ve maske hediye edildi.

 

Kutlamalar 24 mahallede gerçekleşti

 

Coronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağının gölgesinde kutlanan Ramazan Bayramı, bayram ziyaretlerine engel olsa da kutlamalar evlerin balkon ve pencerelere taştı. Büyükçekmece’de Ramazan Bayramı kutlamaları ilçenin 24 mahallesinde gerçekleşti. Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve belediye meclis üyeleri otobüsle mahalleleri gezerek vatandaşların bayramını kutladı.

 

“Kurallara uyalım çağrısı”

 

Balkon ve pencerelere çıkan vatandaşların Ramazan Bayramını kutlayan Başkan Akgün, Coronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlere uyulması durumunda gelecek bayramların yeniden önceki yıllarda olduğu gibi coşku ile kutlanabileceğini söyledi. Gün boyu süren kutlamalarda çocuklara oyuncak ve bayram şekeri dağıtıldı. Ayrıca Bayramın birinci günü 14.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkma izni bulunan 65 yaş ve üzeri vatandaşlara ise hijyen seti ve maske hediye edildi.

FOTOĞRAFLAR

Haber Tarihi : 24 Mayıs 2020